התקשרו אלינו 08-9265475

נקודת מבט ניהולית ברמה גבוהה

אפילו למנהלי הפרויקטים המנוסים ביותר, השגת נקודת מבט ניהולית גבוהה בברורה ומדויקת של לו"ז פרויקט מורכב היא תהליך קשה ביותר. מנהלי פרויקטים, אחראי לו"ז מנוסים, מנכ"לים, בקרים, נציגי בנקים, רואי חשבון ממשלתיים, בעלי רכוש ומשקיעים זקוקים לדרך טובה יותר להבנת היבטי המפתח של לו"ז מבלי לקדוח דרך אלפי פרטים בתוך "הקופסה השחורה".

דו"ח ניתוח לו"ז HCP נותן כלי חדש וייחודי לכל המשתתפים המנוסים בפרויקט כדי לבין במהירות ובקלות את המהות של כל לו"ז של פרויקט מורכב.

שלושת הגרפים הבאים מציגים את מהות הלו"ז לאלה שזקוקים לנקודת מבט ניהולית ברמה גבוהה:

גרף ציפיית הצלחת הפרויקט

דו"ח ניתוח לו"ז HCP מציג תובנות ברמות ההצלחה הצפויות בהיבטים שונים של הפרויקטים. הערכות אלה מבוססות על ניתוח האמינות והחסינות של הלו"ז עצמו (מידע על התקציב או המפרט לא מנותחים כאן).

לדוגמה, גרף ציפיית הצלחת הפרויקט הזה מראה למנהל שהסבירות שהפרויקט יעבור את התקציב היא גבוהה, ושהלו"ז יזדקק לתשומת לב צמודה על מנת לא לפספס את תאריך היעד.

גרף סיכום אמינות לוח הזמנים

ניתוח לו"ז ה-HCP בוחן מספר בעיות טכניות בסיסיות בתוך לו"ז הפרויקט על מנת לקבוע את האמינות הכללית של הלו"ז. בעוד הבעיות המסוימות שמפורטות בדו"ח חייבות התייחסות מצד מתכנני הלו"ז ומנהלי הפרויקטים, גרף סיכום אמינות לוח הזמנים שנכלל בדו"ח מציג נקודת מבט "מרמה גבוהה" מצוינת על אמינות וחסינות הפרויקט עצמו.

גרף הדוגמה שמופיע כאן מצביעה על לו"ז בעייתי ביותר, בגלל מספר הפגמים היחסית גבוה בתוכו. עם מידע זה, המשתתפים המנוסים בפרויקט מסוגלים להשפיע על הנהלת הפרויקט כדי שיתרכזו על הבעיות החשובות ביותר להם.

היסטוגרמת הנתיבים הקריטיים הנסתרים

יתכן והמידע בעל הערך הרב ביותר (והייחודי) שמוצג בדו"ח ניתוח HCP היא היסטוגרמת הנתיבים הקריטיים הנסתרים.

מהו נתיב קריטי נסתר?

נתיב בתוך לו"ז הוא רצף של פעילויות שביחד, יוצרות תהליך עם התחלה וסיום. על מנת שפרויקט יצליח, כל התהליכים האלה, או נתיבים, חייבים להגיע לקווי הזמן המתוכננים שלהם, חייבים לעמוד בתקציב ובמפרט. נתיב קריטי נסתר הוא נתיב שקצר במעט במשך שלו מהנתיב הארוך ביותר בפרויקט. אם אחד מהנתיבים הקריטים הנסתרים יתארך מעבר למסגרת הזמן המתוכננת שלו, כלל לו"ז הפרויקט בסכנה.

לדוגמה, היסטוגרמת ה-HCP הזאת מצביע על על פרויקט סביר בכל סיכויים נמוכים להמשיך מעבר ללו"ז. את זה ניתן לראות ע"י מספר נמוך יחסית של נתיבים עם מרווח זמן קצר, לדוגמה, אין יותר מדי נתיבים שעלולים לסכן את תאריך היעד של הפרויקט. יתר על כן, הרוב של הנתיבים בפרויקט (כפי שמצביעים על כך הקווים הגבוהים בצד השמאלי של הגרף) מגלמים מרווח זמן ארוך, וכך מציגים פרויקט בעל סיכון נמוך לסיום הפרויקט אחרי תאריך היעד (מכיוון שעיכובים בינונים בנתיבים הללו לא ידחפו אחורה את תאריך הסיום של הפרויקט).

נסה זאת בחינם וראה בעצמך!

לחץ כאן לביצוע ניתוח HCP בעצמך או התקשר אלינו למספר 08-9265485.