התקשרו אלינו 08-9265475

שאלות שכיחות

מהי שיטת ה-HCP?

ה-HCP (פטנט רשום) היא גישה אלגוריתמית ייחודית לניתוח לו"ז של פרויקט במטרה לחשוף ולהוציא הון של מידע מפורט שהוא קריטי להבנת היבטי המפתח של לו"ז של כל פרויקט.

אחד מתוצריו העיקריים של ניתוח ה-HCP הוא רשימה מפורטת של הנתיבים הקריטים הנסתרים (והנתיבים הכמעט-קריטים) בתוך הפרויקט, והפעילויות הדורשות את מירב תשומת הלב הניהולית. "פעילויות קריטיות נסתרות" אלה, הנאמדות לרוב בעשרות ובמאות, הן פעילויות המפתח שמנהלי פרויקטים עלולים לא לדעת לרכז את תשומת הלב שלהם אליהן(מכיוון שהן לא מופיעות בנתיב הקריטי המסורתי של שיטת CPM). הניתוח גם מפרט על פגמים וחוסר עקביות בלו"ז, גורמי סיכון נסתרים ומשתנים מגוונים לשיפור כללי של הלו"ז.
איך אני משתמש בשיטת ה-HCP? יש תוכנות מסוימות שאני נדרש להתקין?

פיתחנו את שיטת ה-HCP ואנו משתמשים בה בעסק לייעוץ בניהול פרויקטים שלנו על מנת לעזור לנו לספק מידע בעל ערך חסר תקדים ללקוחותינו על הפרויקטים שלהם. כדי לקבל את היתרונות של ה-HCP, יש לבצע 3 שלבים פשוטים, ראה הדרכה כאן.

להרצת ה- HCP אין צורך בהורדת תוכנה כלשהיא. כדי להטמיע את נתיבי ה- HCP על-פי ממצאי הניתוח הלוח הזמנים שלך, יש AddOn חינמי וידידותי ל- MS Project.

תוכל גם לשלוח לנו את קובץ ה-Primavera או MS Project בדוא"ל או להתקשר אלינו עם כל שאלה שיש לך.
באילו תוכנות ניהול פרויקטים אתם תומכים?

אנו כרגע מספקים את ניתוח הלו"ז HCP בקבצי לו"ז מסוג Primavera או MS Project. אם אתה משתמש בסוג אחר של מערכת ניהול פרויקטים, צור קשר איתנו ואנחנו נקבע אם אנחנו יכולים לנתח את המידע באותו הפורמט.
מה הבעיה בלהסתמך על הנתיב הקריטי של ה-CPM?

הנתיב הקריטי של CPM מדגיש את הפעילויות בלו"ז שיש להם מרווח זמנים כולל של אפס. כמו שכל מנהל פרויקטים יודע, עיכוב בפעילויות הללו יגרום לסיום מאוחר של הפרויקט. אולם, מודעות לנתיב הקריטי CPM היא רק קצה הקרחון.

מלבד הנתיב הקריטי CPM, יש בדרך כלל הרבה "נתיבים קריטיים נסתרים" שהם בעלי מרווח זמן של קצת פחות מהנתיב הקריטי CPM. אם מנהל הפרויקטים מודע לנתיבים הללו, ולפעילויות בתוכם, יש סיכוי גבוה שחוסר תשומת לב ניהולית קרובה לאותם פעילויות לא-CPM יגרום לסיום מאוחר של הפרויקט.

שקול את המצבים הבאים:

 • נתיב הקריטי CPM הוא לא הנתיב הארוך ביותר בלוח הזמנים: מבלי להפעיל את שיטת ה-HCP, אין שום דרך לגלות את הנתיב הארוך ביותר בלו"ז, או לדעת איזו משימה בתוכו דורשת תשומת לב ניהולית קרובה. אם דבר צריך להשתנות בזמן ביצוע הפרויקט (כמו שבדרך כלל קורה במציאות), ולפתע הנתיב הארוך ביותר (שמקודם לא ידעו שהוא קריטי בכלל) עלול להפוך לנתיב הקריטי! במקרה כזה, כל הריכוז על 'איך לנהל את הפרויקט הזה' עובר מהנתיב הקריטי הראשון לנתיב הקריטי החדש. אם שיטת ה-HCP הייתה מופעלת על הפרויקט מלכתחילה ביחד עם שיטת ה-CPM, לא היו מתקיימות שום הפתעות.
 • אילוצים גורמים לכך שרק חלק מהנתיב הקריטי יופיע בתור הנתיב הקריטי CPM: שיטת ה-HCP חושפת את הנתיב הקריטי בשלמותו - מהתחלת הפרויקט ועד הסיום, ולא רק את החלק עם מרווח הזמן הכולל <=0.
 • לו"ז הפרויקט שלך מכיל עשרות או מאות של נתיבים "כמעט-קריטיים": בהסתמכות רק על CPM, אתה תשקיע כמו עצומה של זמן ומאמץ על מציאת הנתיב הקריטי השני והשלישי. אם תשקיע בנוסף על כך עוד שעות רבות, אתה עלול לגלות את הנתיב הקריטי העשירי. חוץ מזה שלאף אחד אין את הזמן להשקיע במאמץ הזה, פרויקטי בנייה גדולה לעיתים מכילים מאות (או אפילו 1000+) נתיבים כמעט-קריטיים, ולכולם יש משך זמן כולל שגדול רק בקצת מאורכו של הנתיב הקריטי CPM. על מנת להבטיח פרויקט מצליח, אתה צריך לדעת את כל הנתיבים הללו, ואת הפעילויות שבהם, כדי להקציב את משאבים המנהליים המתאימים. אחרת, יש סיכוי משמעותי שאחד או יותר מהנתיבים הללו יגרום להימשכות הפרויקט כולו מעבר לתאריך היעד.
מדוע אני זקוק ל-HCP?

דו"ח ניתוח לו"ז HCP על לו"ז הפרויקט יספק לך מידע קריטי על הלו"ז שפשוט אי אפשר להשיג בשום דרך אחרת. חלק מהיתרונות של השגת דו"ח ניתוח לו"ז HCP הם:

 • הדגשת פעילויות שדורשות תשומת לב מיוחדת
 • זיהוי פגמים חמורים באמינות לוח הזמנים
 • זיהוי הזדמנויות לשיפור משמעותי של לוח הזמנים
 • חשיפת סיכונים נסתרים בלוח הזמנים
 • הבטחת יישור קו בין נקודות המבט השונות על הפרויקט
 • קבלת ביטחון במדד ההצלחה הצפויה של הפרויקט

קרא מידע נוסף על כל אחד מיתרונות אלה בדף היתרונות של ה-HCP.
למי ה-HCP הכי שימושי?

תוצאות ניתוח לו"ז HCP מועברות בצורה של דו"ח ניתוח לו"ז HCP. דו"ח זה מחזיק בתוכו ערך רב לכל רמה של ניהול פרויקט לכל משתתף בפרויקט, כולל:

 • לוח זמנים בנוי
 • יועצי לוחות זמנים
 • מנהלי תיכנון
 • מנהלי פרויקטים
 • קבלנים
 • בעלי נכסים/משקיעים
 • כל הקבוצות שמעורבות ברזולוציית התביעות בבנייה

בחר את אחד הקישורים הבאים כדי ללמוד עוד על הערך של ה-HCP בסוגים שונים של יישומים:
מהו דו"ח ניתוח לו"ז HCP?

דו"ח ניתוח לו"ז HCP הופך למסמך יחיד בעל עושר של מידע קריטי שאתה זקוק לו כדי לדעת על לו"ז הפרויקט שלך.

החלק הראשון של הדו"ח הוא תקציר מנהלים, מכיל גרף מיוחד לצפיית הצלחת הפרויקט, שמציג ברמה גבוהה ותמציתית, הערכה של אמינות ואיתנות של לו"ז הפרויקט. החלק השני מכיל ניתוח אמינות לוח הזמנים, מפורט, שבו מוצגים ומפורטים פגמים וחוסר עקביות בלו"ז.

החלק השלישי והאחרון, ניתוח הנתיב הקריטי HCP, מגלה מידע חיוני שמוחבא עמוק בתוך הפרויקט - מידע שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר.

ראה דו"ח ניתוח לו"ז HCP לדוגמה.
מהי העלות לקבלת דו"ח ניתוח לו"ז לפרויקט שלי?

בתור לקוח חדש, אתה זכאי לדו"ח ניתוח לו"ז HCP להיכרות חינם על הפרויקט שלך, מבלי שום התחייבות. דו"ח ניתוח הלו"ז HCP החינמי מכיל עושר של מידע בעל ערך רב ללו"ז הפרויקט שלך, אבל משמש בעיקר להדגמה של ערכו של דו"ח מלא על הפרויקט שלך ומה הוא מסוגל לספק.

אנו בטוחים שאחרי שתבחן את דו"ח ההיכרות, תרצה להזמין את הדו"ח המלא לכל פרויקט שלך. לפרטים ומסלולי תשלום לחץ כאן.
כיצד אני יכול להגן על הסודיות של לו"ז הפרויקט שלי, כאשר אני מעלה אותו?

ראשית, HCP מחויבים לשמירה על פרטיותך ועל המידע החסוי שלך. (לפרטים, אנא ראה את המדיניות פרטיות שלנו.)

שנית, לאחר ביצוע ניתוח HCP באתר, יש לך את האפשרות למחוק את הקבצים. אם תבחר באפשרות זו, כל קבצי הניתוח ימחקו ולא ניתן יהיה לשחזר אותם.

שלישית, אם לא תבחר למחוק את הקבצים – הקבצים ימחקו 7 ימים לאחר ביצוע הניתוח.

אם תבחר באפשרות להעלות קובץ אלינו, כדי שננתח אותו, אזי אנו משלבים הצפנת SSL בעלת סטנדרט תעשייתי של GeoTrust על מנת לאבטח את הקובץ שלך בזמן שהוא מועלה לשרת שלנו.

בנוסף, לתשומת ליבך ניתן למחוק לחלוטין את שמות כל הפעילויות מקובץ הלו"ז שלך לפני ביצוע ניתוח ה- HCP. הניתוח יכול להתבצע גם ללא פרטים אלו. השמטה של שמות הפעילויות תקשה עלייך בהבנת הדו"ח, מכיוון שלא יהיו בו שמות/תיאורים. במקום זאת, תצטרך להשתמש ב- WBS בתור הפנייה לפעילויות בלו"ז שלך.
מה עושים HCP ייעוץ בניהול פרויקטים?

HCP ייעוץ בניהול פרויקטים מספקים ניהול פרויקטים וייעוץ ללקוחות מאז 2002, מתמחים ביצירה, ניתוח ואופטימיזציה ללו"ז של פרויקטים מורכבים.

לאורך תקופה של שנים, המייסדת, טל לבנון, פיתחה ושכללה שיטה ייחודית, מבוססת מתמטית לניתוח לוחות זמנים של פרויקטים, הנקראת נתיבים קריטים נסתרים (HCP - Hidden Critical Paths) הרשומה כפטנט. שיטת ה-HCP מגלה מידע קריטי המוחבא עמוק בתוך לוחות זמנים של פרויקטים (Gantt) - מידע בעל ערך גדול וחשוב לשיפור דרמטי של תכנון, אומדן, ביצוע ובקרה של כל פרויקט.

ב-2009, HCP התחילו להציע דו"חות ניתוח מפורטים ללו"ז למנהלי פרויקטים, מומחי לו"ז, קבלנים, בעלי נכסים ומשפטנים תובעי בנייה, ברחבי העולם. מקצוענים אלה העלו קבצי Primavera או MS Project דרך האתר ותוך מספר ימים, קיבלו ניתוח HCP ללו"ז.

החל מ- 2017 כל אחד יכול לבצע את הניתוח בעצמו, ללא התערבות אנושית דרך האתר של HCP.