התקשרו אלינו 08-9265475

תביעות ומחלוקות בפרויקטים

כאשר עורכי דין לענייני תביעות בנייה, יועצים, מתווכים וועדי מנהלים לפתירת אי-הסכמות מעורבים באי-הסכמות שקשורות לפרויקט בנייה בעייתי או כושל, לו"ז הפרויקט הוא לרוב ראיית מפתח. אולם, הוצאת המידע החיוני שזקוקים לו מהלו"ז והפיכתו לקל להבנה הוא קשה ביותר - ויכול להיות המפתח שלך לטיפול במקרה.

אתה זקוק לדרך טובה יותר להבנת היבטי המפתח של לו"ז מבלי לקדוח דרך אלפי פרטים לתוך "הקופסה השחורה".

דו"ח ניתוח לו"ז HCP מעביר כלי חדש וייחודי לקבוצות בשביל אי-הסכמה ותביעות, ובכך מאפשרת להם להבין במהירות ובקלות את ההיבטים החיוניים של כל לו"ז פרויקט מורכב, וסיבות אפשריות לעיכובים וכשלונות בבנייה.

יתר על כן, הדו"ח מציג ומדגיש את הפעילויות בלו"ז שמציגות את הסיכון הגדול ביותר לכלל הפרויקט. הקבוצות בעלות אי-ההסכמה ביניהן יכולות לבחון את הפעילויות המסוימות הללו - ואיך שטיפלו בהן - כדי לקבוע האם ואיך הם תרמו לעיכוב או לכישלון הפרויקט.

החלקים הבאים מפרטים איך דו"ח ניתוח לו"ז HCP מציג ברמה גבוהה את המהות של לו"ז, ומדגישים את הפעילויות בעלות הסיכון הגבוה שיכולות לסכן את הפרויקט.

גרף ציפיית הצלחת הפרויקט

דו"ח ניתוח לו"ז HCP מציג תובנות ברמות ההצלחה הצפויות בהיבטים שונים של הפרויקטים. הערכות אלה מבוססות על ניתוח האמינות והחסינות של הלו"ז עצמו (מידע על התקציב או המפרט לא מנותחים כאן).

לדוגמה, גרף ציפיית הצלחת הפרויקט הזה מראה למנהל שהסבירות שהפרויקט יעבור את התקציב היא גבוהה, ושהלו"ז יזדקק לתשומת לב צמודה על מנת לא לפספס את תאריך היעד.

גרף סיכום אמינות לוח הזמנים

ניתוח הלו"ז המעמיק HCP בוחן מספר בעיות טכניות בסיסיות בתוך לו"ז הפרויקט כדי לקבוע האמינות הכללית של הלו"ז. בעוד הבעיות המסוימות שמפורטות בדו"ח חייבות התייחסות מצד מתכנני הלו"ז ומנהלי הפרויקטים, גרף סיכום אמינות לוח הזמנים שנכלל בדו"ח מציג נקודת מבט ברמה גבוהה מצוינת על אמינות וחסינות הפרויקט עצמו.

גרף הדוגמה שמופיע כאן מצביע על לו"ז בעייתי ביותר, בגלל מספר הפגמים היחסית גבוה בתוכו. עם מידע זה, המשתתפים המנוסים בפרויקט מסוגלים להשפיע על הנהלת הפרויקט כדי שיתרכזו על הבעיות החשובות ביותר להם.

היסטוגרמת הנתיבים הקריטיים הנסתרים

יתכן והמידע בעל הערך הרב ביותר (והייחודי) שמוצג בדו"ח ניתוח HCP היא היסטוגרמת הנתיבים הקריטיים הנסתרים.

מהו נתיב קריטי נסתר?

נתיב בתוך לו"ז הוא רצף של פעילויות שביחד, יוצרות תהליך עם התחלה וסיום. על מנת שפרויקט יצליח, כל התהליכים האלה, או נתיבים, חייבים להגיע לקווי הזמן המתוכננים שלהם, חייבים לעמוד בתקציב ובמפרט. נתיב קריטי נסתר הוא נתיב שקצר במעט במשך שלו מהנתיב הארוך ביותר בפרויקט. אם אחד מהנתיבים הקריטים הנסתרים יתארך מעבר למסגרת הזמן המתוכננת שלו, כלל לו"ז הפרויקט בסכנה.

לדוגמה, היסטוגרמת ה-HCP הזאת מצביעה על על פרויקט סביר בעל סיכויים נמוכים להמשיך מעבר ללו"ז. את זה ניתן לראות ע"י מספר נמוך יחסית של נתיבים עם מרווח זמן קצר, לדוגמה, אין יותר מדי נתיבים שעלולים לסכן את תאריך היעד של הפרויקט. יתר על כן, הרוב של הנתיבים בפרויקט (כפי שמצביעים על כך הקווים הגבוהים בצד השמאלי של הגרף) מגלמים מרווח זמן ארוך, וכך מציגים פרויקט בעל סיכון נמוך לסיום הפרויקט אחרי תאריך היעד (מכיוון שעיכובים בינונים בנתיבים הללו לא ידחפו אחורה את תאריך הסיום של הפרויקט).

הדגשת פעילויות בעלות סיכון גבוה אשר עלולות לסכן את הפרויקט

על ידי התרכזות רק על הנתיב הקריטי CPM, מתעלמים מעשרות נתיבים אחרים אשר מהווים סיכון אדיר לפרויקט. דו"ח ניתוח לו"ז HCP חושף את "הנתיבים הקריטים הנסתרים" הללו, שלא ניתן לגלות בשום דרך אחרת. לרוב יש מאות נתיבים כאלה שקצרים רק במעט ממשכו הכולל של הנתיב הקריטי CPM. כאשר איננו מודעים לנתיבים הנסתרים הללו, קל לפספס סיבות רבות לכשלונו של הפרויקט.

בתוך "הנתיבים הקריטים הנסתרים" שמגלה דו"ח ניתוח לו"ז ה-HCP נמצאות פעילויות רבות, שהיו צריכות לקבל תשומת לב מנהלית צמודה. בדיעבד, "הנתיבים הקריטים הנסתרים" הללו יכולים להיות חשובים בהרבה להצלחתו או כשלונו של הפרויקט מאשר הפעילויות בתוך נתיב ה-CPM.

נסה זאת בחינם וראה בעצמך!

לחץ כאן לביצוע ניתוח HCP בעצמך או התקשר אלינו למספר 08-9265485.